🎧 Lukáš Janků 🤪 🦠

Závody —> Rok 2014 —> Brněnská desítka — 19. 4. 2014

Tady byl plán jasný: minulý týden jsem natrénoval na Masarykově okruhu, tak se pokusím o bednu (samozřejmě - někteří běžci, kteří by mě porazili, běželi půlmaraton, tak o to to bylo "jednodušší"). Takže jsem na startu stál hned v první lajně, ať se nemusím přes někoho tlačit. Od začátku se běželo docela zabijácký tempo, první kilometr za 3:08. No po chvilce se to trošku uklidnilo a běželo se kolem tří a půl minuty. To už jsme ale byli vepředu s náskokem jen 3 a vypadalo to, že můžu být nejhůř třetí, pokud někdo za námi rasantně nezrychlí. Poté, co se oběhlo výstaviště, se na Poříčí už i naše tříčlenná skupinka rozdělila a já byl překvapivě druhý (a to mě docela silně bolela lýtka už asi od 3. kilometru). Ještě jsem si plánoval, jak budu na posledním kilometru finišovat, ale tělo bylo proti a začalo mě všude píchat a a bolet záda a nemohl jsem se ani pořádně nadechnout. Na nádraží už jsem byl třetí a věděl jsem, že za mnou asi nebudou daleko. Tak jsem se snažil zahnat myšlenky na to zastavit a v křečích jsem nějakým způsobem běžel dál... Když jsem se vyškrábal po Masaryčce na Svoboďák, s hrůzou jsem zjistil, že ho musím ještě celý přeběhnout a asi dalších 50 metrů na otočku a pak ještě zpět. No byla to hrůza a nějak jsem se tam proplahočil. Byla tam spousta lidí, ale já to už nějak nevnímal, jen už jsem chtěl být v cíli... Nakonec se to povedlo a skončil jsem třetí - dokonce ještě s náskokem 18 sekund a na druhou pozici jsem ztratil jen 14 sekund. Ten poslední kilometr mi ale přišel jako věčnost a myslel jsem si, že běžím už vážně hodně pomalu. Ve skutečnosti to bylo asi kolem 3:45/km. Každopádně - povedlo se a byla z toho první bedna na nějakém větším běžeckém závodě!