🎧 Lukáš Janků 🤪 🦠

Závody —> Rok 2014 —> Masaryk Run — 13. 4. 2014

Po tom, co jsem na Masarykově okruhu jezdil na kole, jsem si to tam chtěl i zaběhnout. Na start závodu jsem si stoupl asi do druhé řady (pokaždé si pak zpětně říkám, proč si nastoupám rovnou úplně dopředu). Každopádně jsem hned běžel s nejrychlějšími, po pár stovkách metrů se to začalo trhat a já běžel vlastně celou dobu na hranici nejlepší desítky mezi 10. a 12. místem. Ve 2. kole jsem běžel 12. s menší ztrátou na běžce přede mnou, ale i za mnou byla docela díra. Jenže dle očekávání se začalo za mnou finišovat a postupně zrychlovat, zatímco já už běžel jen setrvačností a s myšlenkou na birella v cíli. V posledním stoupání před cílem už byl jeden z pronásledovatelů asi metr za mnou, jenže já si byl vědom svých vrchařských kvalit, které se občas projeví i v běhu. Vlastně jsem pořád držel stejné strojové tempo a myslel jen na to, abych nezačal bláznit a nějak razantně zrychlovat (to by mě vyřídilo), ale dál si běžel to svoje. Takže jsem začal náskok zase navyšovat. Když se vyběhlo nahoru, zbývalo už jen esíčko do konce, kde jsem zafinišoval a 12. pozici v pohodě uhájil. Na startu bylo bezmála 1000 běžců, takže si toho výsledku docela cením.